Nie jest dobrze

Tak, nie jest dobrze - ale może być lepiej. Do czego tutaj się odnoszę? Do swojego nowo zakupionego asortymentu filmowego. Jak zapewne doskonale wiecie z poprzedniej mojej notki blogowej, w ostatnim czasie nabyłem trochę akcesoriów, które miały pomóc mi w tworzeniu nowych materiałów filmowych, poprawiając tym samym ich jakość.

Były nimi dwa obiektywy (Samyang 8mm Fisheye f3.5 i Canon 50mm f1.8), dwa statywy do lamp, dwa adaptery bym mógł przymocować na nie swoje lampy oraz kolejna lampa diodowa. Może nie wspominałem w poprzednich wpisach o takich drobiazgach jak "adaptery" czy "statywy" ale o nie również się wzbogaciłem. Niestety... Obiektyw jaki do mnie dotarł (mowa tutaj o 50-tce) nie był całkowicie sprawny. Przy fotografowaniu jego drobna wada, którą był wyrobiony pierścień ostrości nie przeszkadzała, ale podczas filmowania gdy zmuszony byłem chwycić na ostatnich milimetrach pierścień znacznie mocniej, powodowałem widoczne trzęsienia obrazu. Sprzedający nie poinformował mnie o tej wadzie (ale akurat ten obiektyw kupiłem bardzo tanio więc nie byłem o to zły). Kilka dni temu sprzedałem więc go na Allegro (oczywiście informując nabywcę o jego drobnej usterce). 

Do pewnych wniosków doszedłem także w temacie swoich lamp diodowych. Wiedziałem, że lampa jaką posiadam sprawuje się źle jeśli chodzi o jej mocowanie na lustrzance, ale dawała ona na tyle mocne światło, że postanowiłem dokupić drugą taką samą w nadziei, że zamocowana na statywie z gwintem 1/4 będzie spisywać się już lepiej. Nic bardziej mylnego. Mocowanie do lampy było tak fatalnie skonstruowane, że za każdym razem korzystania ze statywów z impetem roztrzaskiwała się spadając z dwumetrowej wysokości. Zdenerwowałem się i napisałem bardzo agresywnego maila do ich twórców. O dziwo odpisali bardzo szybko, przyznali mi rację i zapewnili o wycofaniu produktu ze sprzedaży. Co więcej, poprosili o odesłanie lamp z paragonem a mnie zapewnili o zwróceniu funduszy. Trochę bałem się tego zrobić bo tak w zasadzie to przecież wysyłam komuś sprzęt o wartości 400 złotych i pewności nie mam co się dalej stanie. Także lampy wysłałem i czekam jeszcze na zwrot pieniędzy.

 

feralny

 

Zwróciłem również swój statyw Velbon DV-7000 na gwarancji. Więc chwilowo nie mam na czym ustawić swojej lustrzanki.

Nie zamierzam natomiast pozbywać się na stałe tych rzeczy. Już rozglądam się za takim samym obiektywem jaki sprzedałem, oraz za lampami diodowymi. Dopłacę trochę więcej i nabędę jeszcze lepsze. Taki jest mój plan. Więc w gruncie rzeczy za niewielką dopłatę stanę sie wkrótce posiadaczem znacznie lepszych akcesoriów.

 A oto materiały graficzne, jak również filmy video opowiadające o lampach i przedstawiające problem:

 prawda  

 

Korzystając z okazji nowego wpisu na swoim blogu, chciałbym przedstawić kilka nowości (niezwiązanych z tematyką akcesoriów filmowych):

  • Zgłosiłem swojego bloga do konkursu Blog Roku. Nie upatruję w tym plebiscycie żadnej wygranej, tym bardziej, że jednym z faz konkursu jest konieczność głosowania czytelników na ich ulubionego bloga za sprawą wysyłania wiadomości SMS. A więc tym samym, jeśli chciałbym coś ugrać, musiałbym zachęcać ludzi do wydawania pieniędzy, a to nie jest po mojej myśli.
  • Dostałem wczoraj od Piotra bardzo fajny podarunek - książkę o technikach filmowania. Jest to na pewno wspaniała lektura, która dzięki której zgłębię jeszcze więcej ciekawostek ze świata produkcji filmowej. Dziękuję!
  •  

    ksiazzeczka

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy:

Moje Hot16Challenge

Hot16Challenge2 to globalna akcja mająca na celu wsparcie medyków w walce z epidemią koronawirusa jaka spadła na świat w 2020 roku. Wyzwanie polegało na nagraniu 16 wersów jeśli zostałeś przez kogoś nominowany w jego kawałku i nominowaniu kolejnych osób do akcji na końcu swojego utworu. I tak właśnie się stało. Grupa Abstrachuje nominowała księdza Dobro-Dobro a ksiądz nominował mnie. Dziś prezentuje swoją odpowiedź:

 


Więcej…

Poradnik o tanim zwiedzaniu Wenecji!

W Wenecji do tej pory byłem tylko dwa razy. Kiedy odwiedzałem ją pierwszy raz już podskórnie czułem, że będę chciał tam wrócić. I wróciłem. Przywożąc ze swego zaledwie drugiego wyjazdu aż poradnik o tym jak tanio podróżować do Wenecji. Zapraszam na mój film podróżniczy.

  

 

Premiera filmu "Imponderabilia"

Jest mi szalenie miło poinformować, iż 8 marca mój nowy film zadebiutował w sieci. "Imponderabilia" to eksperymentalny poemat filmowy mojego autorstwa inspirowany kinem Terrence'a Malicka, Xaviera Dolana oraz trenami Jana Kochanowskiego.
Film trafił również do bazy Filmwebu - największej polskiej bazy filmów w internecie. Poniżej prezentuje sam film oraz wszystkie materiały, które go dotyczą (making of, soundtrack, zwiastuny itp).

 

Więcej…

5 miast w 5 dni. Film z mojej niezwykłej tegorocznej podróży

W maju tego roku w ciągu pięciu dni byłem obecny w 5 różnych miastach na terenie 3 państw! Oto film video z tej niezwykłej podróży. Moja najnowsza produkcja "5 Cities in 5 Days" do obejrzenia poniżej. 

 

 

Wystawa z moimi zdjęciami w krakowskim klubie

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zdjęcia z mojej debiutanckiej sesji fotograficznej jako model były wystawione na wernisażu fotografki - Sylwii Macholi w krakowskim klubie Pozytywka (we wrześniu odbyła się ich druga prezentacja, tym razem w Sopocie). Zdjęcia te, były również jej pracą dyplomową. W rozwinięciu newsa oficjalny plakat oraz kilka zdjęć prezentujących tę wystawę. Zdjęcia zobaczysz klikając "Czytaj więcej...".  

Więcej…

Reklama