Zbiór najciekawszych kanałów serwisu YouTube

yt2015sdsd

Witam. Dzisiaj przygotowałem dla Was zestawienie kilkunastu szalenie ciekawych kanałów na YouTubie. W swoim rankingu nie sugerowałem się ilościami subskrypcji twórców gdyż jak wiadomo ich liczba zupełnie nie przekłada się na jakość publikowanych treści (największą publiczność skupiają kanały osób zgrywających jedynie gameplaye z gier okraszone ich nudnym komentarzem). W dzisiejszym artykule chciałbym właśnie przybliżyć kanały, które polskiej społeczności widzów YouTube'a być może nie są tak bardzo znane. Przed Wami lista nietuzinkowych kanałów na YouTubie. A na samym końcu zaprezentowałem również rodzimych twórców! Zapraszam do oglądania i komentowania. 

 

1.  AndrewUcles (http://www.youtube.com/user/AndrewUcles)

andrewucles 

Andrew Ucles to człowiek, który wyrusza na pustkowie, ustawia w jednym miejscu kamerę i czai  się na dziką zwierzynę. A gdy ta w końcu pojawi się w jego pobliżu rusza za nią w pościg i zaciąga przed kamerę. Facet para się... łapaniem zwierząt dla przyjemności. Dość osobliwa forma rozrywki. Trzeba to zobaczyć.

 

2. FoodForLouis (http://www.youtube.com/user/FoodForLouis)

louis

Na kanale z którego zrzut ekranu widzicie wyżej znajdziecie wiele filmów w których ich bohater delektował się będzie różnymi okropieństwami. Nie ważne czy będzie to potrącony przez samochód lis, znaleziony na trawie martwy królik, jajka z ukształtowanymi wewnątrz nich kurczakami czy jakieś robactwo - nie ma to znaczenia, bo Louis bardzo chętnie zszokuje nas jedząc na surowo takie właśnie rzeczy.

 

3. MajamiHiroz (http://www.youtube.com/user/MajamiHiroz/)

miamihiroz

Welcome to the 80's! Takim zdaniem wita wszystkich użytkowników Węgier Balaz Kalocsai. Jest on wyśmienitym twórcą animacji komputerowych w których upodobał sobie barwny okres lat osiemdziesiątych i wygląd wczesnych gier. Odtwarza on w swoich animacjach kultowe postacie filmowe czy bohaterów gier video. Najczęściej w klimatycznej oprawie "lat osiemdziesiątych w wydaniu gry GTA: Vice City". Bohaterami jego odcinków niejednokrotnie byli tak charyzmatyczni bohaterowie jak Tommy Vercetti (bohater wspomnianej gry) czy Tony Montana (główny bohater filmu "Człowiek z blizną"). Nie brakuje kultowych nawiązań, świetnie zaintonowanych dialogów i dobrej muzyki.

 

4. Azo (http://www.youtube.com/user/azoazotube)

 azoscreen

Zupełnie nie mam pomysłu jak Was zachęcić do zajrzenia na ten kanał. Doskonale zdaję sobie bowiem sprawę, że gdy napiszę, iż powinniście go zobaczyć bo jego bohater "robi wszystko" to nikt nie będzie wiedział o co chodzi. Ale tak naprawdę jest! Co robi Azo? Wszystko. A w czym jest dobry? We wszystkim! Bohater kanału to animator gier komputerowych, który w wolnych chwilach kręci filmy w których prezentuje swoje niesamowite umiejętności. A czego one dotyczą? Sprawności fizycznej i pomysłowości. Azo bowiem jeździ na deskorolce i w tym samym czasie układa kostkę Rubika, skacze między słupkami jednocześnie żąglując piłką czy pozbywa się z siebie ubrania w trakcie jednego salta w tył. Naprawdę niezwykle ciężko jest mi to opisać bowiem Azo zaskakuje w sposób nieprawdopodobny swoimi pomysłami. Wejdź na jego kanał, obejrzyj filmy typu "showreel" tam się znajdujące a gwarantuję Ci opad szczęki. Zapraszam.

 

5. Rich Ferguson (http://www.youtube.com/user/ucmagic/videos)

 prank

Działalność tego autora polega na wyrządzaniu różnych psikusów niczego nieświadomym ludziom. Wszystko rejestrowane jest na kamerze. Oglądając pomysłowe żarty na tym kanale spotkamy się z człowiekiem-krzesłem na którym siadają niczego niespodziewający się ludzie oraz z człowiekiem-kartonem. Brzmi intrygująco? To trzeba zobaczyć. A w szczególności przestraszone miny zaskoczonych ludzi. Oprócz tego, na kanale znajdziecie również magiczne sztuczki. Zdaję sobie sprawę, że dzisiaj w internecie "pranksterów" jest aż za dużo, ale Rich jest naprawdę bardzo sympatyczny a jego humor bawi!

 

6. Kapitan rozczarowanie (https://www.youtube.com/user/CaptainDisillusion)

 disillusion

Captain Disillusion (bo tak brzmi po angielsku nazwa jego kanału) to człowiek, który - mówiąc krótko - dementuje viralowe filmy krążące po sieci. Ile razy oglądaliśmy ufo na niebie, ducha zarejestrowanego na kamerze czy niesamowite popisy piłkarskich gwiazd z piłką zarejestrowanych niby telefonem komórkowym. Nasz kapitan wyłapuje właśnie popularne filmy tego typu i na odpowiednich przykładach wyjaśnia dlaczego są nieprawdziwe, pokazując jak się je robi. A wszystko to w bardzo humorystycznej otoczce i w profesjonalnym wykonaniu. Na tworzeniu efektów specjalnych nasz prowadzący zna się jak nikt inny.

 

7. Every Frame a Painting (https://www.youtube.com/channel/UCjFqcJQXGZ6T6sxyFB-5i6A)

 asdasdasdasdasd

Kanał o którym mowa zajmuje się analizą filmowych scen. Jego autor przebiera w najróżniejszych filmach analizując pieczołowicie sceny jakie się w nich pojawiły. Zwraca nam w ten sposób uwagę na pewne szczegóły, których widzowie nie byli z pewnością świadomi. Bardzo ciekawe informacje na temat użytych technik filmowania, sceny bez cięć, niestandardowa kompozycja i inne ciekawe zabiegi których dopuścili się twórcy. Jak dla mnie ten właśnie kanał jest absolutną rewelacją. Czymś czego zawsze mi brakowało! Polecam.

 

8. Devin Supertramp (https://www.youtube.com/user/devinsupertramp)

dvin232323

Grupa Devina to paczka profesjonalnych filmowców, którzy tworzą filmy prezentujące największych pasjonatów sportów wyczynowych i nie tylko. Wśród dotychczasowych klipów mieliśmy okazję oglądać już skoki z klifów połączone z łapaniem w locie frisbee, skoki ze spadochronem z budynków, szaleństwa na nowoczesnych "deskach wodnych", grę w piłkę z zamkniętymi w kulach zawodnikami i całą masę innych rzeczy. A wszystko to wydane w jakości obrazu 4K, filmowane dronami i na wiele kamer. Piękne scenerie, nietuzinkowe pomysły, szaleństwo obecne w każdym nowym klipie i świetny montaż to zalety kanału Devin Supertramp!

 

9. Ichabod (https://www.youtube.com/user/lstelmach89)

istelmach232

Serwis YouTube został zalany masą krytyków wszystkiego i vlogerów wszelkiej maści. Każdy sili się ile może i chce być uznawany za opiniotwórczego eksperta kiedy z ich materiałów wieje nudą. Dlaczego o tym piszę? Aby jeszcze bardziej uwypuklić postać Ichaboda bowiem on też zajmuje się wszystkim po trochu ale robi to po mistrzowsku. Ichabod opowiada o komiksach, recenzuje gry komputerowe, albumy muzyczne jak również i filmy kinowe. Wydaje bardzo ciekawe zestawienia w których przybliża widzom np. warte uwagi leciwe horrory czy opowiada o filmach z superbohaterami w rolach głównych. Przekrój tematyczny jest naprawdę bardzo szeroki i oglądając jego twórczość dość często natykamy się na perełki w postaci filmów stworzonych nieszablonowo o interesującej tematyce. Każdy jeden film Ichaboda jest niemalże kompendium wiedzy na dany temat, pięknie i rzeczowo skomentowany i ładnie zmontowany. Niedawno nawet uznałem Ichaboda za taki polski odpowiednik znanego internauty z zagranicy - Angry Video Game Nerda. Bowiem jeszcze nie widziałem chyba polskiego twórcy z tak bardzo szeroką bazą tematyczną swoich filmów przy niezmiennym poziomie merytorycznym! Łukasz Stelmach to gość, który potrafił wpłynąć nawet na moją ocenę "Zielonej mili" po obejrzeniu jego negatywnego materiału na ten temat. Absolutnie polecam, to świetnie przygotowany do dzielenia się ze światem swoimi poglądami twórca! Jeden z najlepszych obecnie na polskim YouTubie.

 

10. Quaz (https://www.youtube.com/user/quaz9)

quaz232232323232323231

Quaz na YouTubie był od zawsze. W polskiej encyklopedii pod hasłem "videorecenzja gry" powinno widnieć właśnie zdjęcie Quaza. Tomasz Drabik nie poszedł na łatwiznę jak reszta YouTuberów i nie zacząć "wzbogacać" serwisu o kolejne przydługie gameplaye z gier. Jeśli Tomek wciska przycisk "renderuj" na komputerze, to możemy być pewni, że lada moment będziemy mogli obejrzeć ciekawy materiał poświęcony grom. Na jego kanale prócz jego flagowego produktu czyli videorecenzji gier, znajdziemy również inne pomysłowe materiały z tej tematyki. Co ciekawe, autor w każdej swojej recenzji stara się oddać klimat recenzowanej gry swoim wystąpieniem, dzięki czemu każdy taki materiał wygląda inaczej od poprzedniego! Quaz obecnie to już marka i zawsze pewna gwarancja rzetelnej recenzji gry. 

 

11. Arhn (https://www.youtube.com/user/arhneu)

archon23233

Serwis noszący nazwę, której nie potrafię wymówić to moim zdaniem obecnie najlepszy polski serwis growy. A co najlepsze - niezależny!  Arhn.eu skupia w sobie kilku redaktorów-pasjonatów, którzy systematycznie publikują materiały o tematyce szeroko pojętej elektronicznej rozrywki. To właśnie tam znajdziemy relacje z imprez branżowych, filmy przypominające nam stare konsole do gier czy materiały traktujące o genezach rozpoznawalnych dziś cykli gier. Często aktualizowany serwis tworzący wysokie jakościowo filmy o grach.

 

12. Bananowy Janek (https://www.youtube.com/user/MegaNeverhood)

bananowyjanek2323

Nie pytajcie mnie co kierowało autorem tego kanału by obrać sobie taki pseudonim. Janek to kolejna osoba, która swoją twórczość w internecie poświęciła grom video. W przeciwieństwie jednak do reszty, Janek póki co wypuszcza wyłącznie odcinki swojej jedynej serii w której opowiada o złych grach. Tylko o grach kiepskich, nieprzyjemnych w użyciu i takich, które ukazać się nie powinny. Recenzuje słabe gry bazujące na kinowych hitach i nie szczędzi im słów krytyki. Wszystko okraszone bardzo profesjonalnym "dziennikarskim" wykonaniem a do tego z wielką ekspresją, agresją i humorem.

 

13. NrGeek (https://www.youtube.com/user/NRGeek00)

negejasdasd

NrGeek to kolejna z osób zajmująca się światem elektronicznej rozrywki. NrGeek recenzuje gry, przybliża młodszym widzom starsze tytuły, filmuje rozpakowywania nabytych przez siebie kolekcjonerskich wersji gier itp. Jednak to co wyróżnia go od wymienionej reszty to opowiadane przez niego historie. NrGeek na swoim kanale przytacza dziesiątki historii ze swojego dzieciństwa, której tłem albo są stare gry konsolowe albo nawet seriale telewizyjne. Facet ma bez wątpienia dar do opowiadania takich historii i potrafi zainteresować tematem nawet młodszych widzów, którzy nie mieli nigdy styczności z historiami przytaczanymi przez autora kanału. Ja je wszystkie pamiętam, dlatego opowiastki o erze VHSów, kafejek internetowych czy latania z komputerami przez osiedle by zarwać nockę grając na lanie zawsze stają się dla mnie bardzo emocjonalne. Aha, NrGeek jest również autorem serii prześmiewczych, szyderczych recenzji gier w swojej serii "Zagrajmy w crapa". To właśnie od niej zacząłem swoją przygodę z oglądaniem twórczości tego autora. Później bardzo go polubiłem i zainteresowałem się innymi materiałami na temat gier. Bardzo wiele bym stracił gdybym tego nie zrobił. Przekonałem się do NrGeeka i z twórcy jedynie śmiesznych recenzji gier stał się dla mnie naprawdę bardzo utalentowanym twórcą.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy:

Moje Hot16Challenge

Hot16Challenge2 to globalna akcja mająca na celu wsparcie medyków w walce z epidemią koronawirusa jaka spadła na świat w 2020 roku. Wyzwanie polegało na nagraniu 16 wersów jeśli zostałeś przez kogoś nominowany w jego kawałku i nominowaniu kolejnych osób do akcji na końcu swojego utworu. I tak właśnie się stało. Grupa Abstrachuje nominowała księdza Dobro-Dobro a ksiądz nominował mnie. Dziś prezentuje swoją odpowiedź:

 


Więcej…

Poradnik o tanim zwiedzaniu Wenecji!

W Wenecji do tej pory byłem tylko dwa razy. Kiedy odwiedzałem ją pierwszy raz już podskórnie czułem, że będę chciał tam wrócić. I wróciłem. Przywożąc ze swego zaledwie drugiego wyjazdu aż poradnik o tym jak tanio podróżować do Wenecji. Zapraszam na mój film podróżniczy.

  

 

Premiera filmu "Imponderabilia"

Jest mi szalenie miło poinformować, iż 8 marca mój nowy film zadebiutował w sieci. "Imponderabilia" to eksperymentalny poemat filmowy mojego autorstwa inspirowany kinem Terrence'a Malicka, Xaviera Dolana oraz trenami Jana Kochanowskiego.
Film trafił również do bazy Filmwebu - największej polskiej bazy filmów w internecie. Poniżej prezentuje sam film oraz wszystkie materiały, które go dotyczą (making of, soundtrack, zwiastuny itp).

 

Więcej…

5 miast w 5 dni. Film z mojej niezwykłej tegorocznej podróży

W maju tego roku w ciągu pięciu dni byłem obecny w 5 różnych miastach na terenie 3 państw! Oto film video z tej niezwykłej podróży. Moja najnowsza produkcja "5 Cities in 5 Days" do obejrzenia poniżej. 

 

 

Wystawa z moimi zdjęciami w krakowskim klubie

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zdjęcia z mojej debiutanckiej sesji fotograficznej jako model były wystawione na wernisażu fotografki - Sylwii Macholi w krakowskim klubie Pozytywka (we wrześniu odbyła się ich druga prezentacja, tym razem w Sopocie). Zdjęcia te, były również jej pracą dyplomową. W rozwinięciu newsa oficjalny plakat oraz kilka zdjęć prezentujących tę wystawę. Zdjęcia zobaczysz klikając "Czytaj więcej...".  

Więcej…

Reklama